Ημερήσιο αρχείο: 30 Ιανουαρίου, 2023

ΦΕΚ με νέα Προγράμματα Σπουδών στα Γυμνάσια (συνεχής ενημέρωση…)

Τα νέα προγράμματα σπουδών στα Γυμνάσια θα εφαρμοστούν πιλοτικά και φέτος, ενώ η καθολική εφαρμογή τους θα οριστεί με νέες Υ.Α. με την ταυτόχρονη έναρξη της εφαρμογής του «πολλαπλού βιβλίου».

Εορτή των Τριών Ιεραρχών. Εκκλησιασμός και αρτοκλασία για τους Άγιους προστάτες των γραμμάτων

Οι Τρεις Επιφανείς Άγιοι και Θεολόγοι της Ορθόδοξης Χριστιανικής Θρησκείας, ο Ιωάννης ο Χρυσόστομος, ο Βασίλειος ο Μέγας και ο Γρηγόριος ο Ναζιανζηνός ή Θεολόγος. Προστάτες των γραμμάτων και των μαθητών/τριών.

Συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους στους Διαγωνισμούς Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας συγχαίρουν τους/τις μαθητές/τριες για τη συμμετοχή και διάκρισή τους στους Διαγωνισμούς Μαθηματικών της Ε.Μ.Ε. Τους ευχόμαστε από καρδιάς πάντα επιτυχίες και καλή πρόοδο!