Ημερήσιο αρχείο: 7 Απριλίου, 2022

Marathon de lecture 2022. Το Σχολείο μας στον 8ο διαδικτυακό διαπεριφερειακό Μαραθώνιο ανάγνωσης για τη Γαλλοφωνία

Το σχολείο μας συμμετέχει στον 8ο διαδικτυακό διαπεριφερειακό Μαραθώνιο ανάγνωσης για τη Γαλλοφωνία (Marathon de lecture) που  διοργανώνεται από τις ΠΔΕ Ηπείρου, Θεσσαλίας και Ιονίων Νήσων.

Επιμορφωτική συνάντηση με τους Γονείς Κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α’ Γυμνασίου του σχολείου μας

Σας προσκαλούμε τη Δευτέρα 11/4/2022 και ώρα 6:00 μ.μ. στο χώρο του Γυμναστηρίου του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας σε επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο: Αλλαγές, εφηβεία και όρια»

Εξετάσεις Πιστοποίησης Α’ επιπέδου ΤΠΕ

Οι εξετάσεις πρόκειται να ξεκινήσουν εντός του Μαΐου 2022, ενώ οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα κληθούν να υποβάλουν αιτήσεις συμμετοχής μέσα στο δεύτερο δεκαπενθήμερο του Απριλίου 2022.