Παρουσίαση του προγράμματος ecomobility 26-02-2016

Με πολύ μεγάλη επιτυχία έγινε την παρασκευή 26-02-2016, στο Πνευματικό κέντρο του Δήμου Λευκάδας, η παρουσίαση και αξιολόγηση του προγράμματος eocomobility. Η ομάδα της παρουσίασης ήταν οι : Βενέτη Αναστασία, Γιαννουλάτου Ηλέκτρα, Ζαμπέλης Κωνσταντίνος, Κοντοπρίας Παντελής, Λιβιτσάνου Μαρία και Σπηλιάς Γιάννης.

Ευχόμαστε στην ομάδα μας να επιτύχει και να καταφέρει να πάει στις Βρυξέλλες. (καθώς η καλύτερη παρουσίαση κερδίζει ένα εκαπιδευτικό ταξίδι εκεί) Σε κάθε περίπτωση είναι νικήτρια γιατί με τις δράσεις που οργανώσαμε ευαισθητοποιήσαμε τους μαθητές του σχολείου μας, τους μαθητές άλλων σχολείων, γονείς, καθηγητές και άλλους συμπολίτες μας σχετικά με την ορθή χρήση του αυτοκινήτου και τον σεβασμό στο περιβάλλον, του πεζούς, ποδηλάτες και τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν επιπλέον δυσκολίες στις καθημερινές τους μετακινήσεις (ΑμεΑ, Ηλικιωμένους, Γονείς με καροτσάκια, κτλ)

Εcomobility-παρουσίαση