Η εκδήλωσή μας για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού (Codeweek 2021)

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας «μπήκε» στον παγκόσμιο χάρτη των εκδηλώσεων για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού (Codeweek 2021), ως επίσημος διοργανωτής.

Σήμερα Παρασκευή 22/10/2021, μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, συμμετείχαν σε δραστηριότητες και επίλυση προβλημάτων για την κατανόηση της επιστήμης των υπολογιστών και τον τρόπο αναπαράστασης των δεδομένων στον ψηφιακό κόσμο που ζούμε. Υπεύθυνος της εκδήλωσης, ο εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας, Παπαγεωργίου Νικόλαος (ΠΕ 86).

Δείτε την παρουσίαση της εκδήλωσης (κάνοντας κλικ στην εικόνα που ακολουθεί):

Πηγές υλικού:

Φωτογραφικό υλικό:

Προσοχή! Για τους μαθητές που εμφανίζονται στις φωτογραφίες και τα βίντεο, υπάρχει γονική συγκατάθεση.

Απαγορεύεται αυστηρά η αναδημοσίευση φωτογραφιών σε οποιοδήποτε άλλο έντυπο ή  ηλεκτρονικό μέσο!