Φωτογραφικό υλικό από την εκπαιδευτική επίσκεψη της Α’ Γυμνασίου στις Πηγές του Αχέροντα

Την Παρασκευή 06/05/2022 η Α’ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε εκδρομή στις Πηγές του Αχέροντα, στο Νεκρομαντείο και την πόλη της Πάργας.

Οι μαθητές/τριες και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί (Ερμιόνη Γρηγόρη, Κατωπόδη Ανδριάνα, Πλασκασοβίτη Αμαλία ,Νίκος Τζίφας και Μαριάννα Ν. Καλούδη) αρχικά περιηγήθηκαν στο χώρο του Νεκρομαντείου, έμαθαν για την ιστορία του χώρου και τη σημασία του. Στη συνέχεια επισκέφτηκαν τις πηγές του Αχέροντα , όπου για αρκετές ώρες πραγματοποίησαν αθλητικές δραστηριότητες. Τέλος επισκέφτηκαν την πόλη της Πάργας. Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό:

Προσοχή! Απαγορεύεται αυστηρά η αναδημοσίευση φωτογραφιών σε άλλο έντυπο ή ηλεκτρονικό μέσο