Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών/τριών της Γ΄ Γυμνασίου στα Μετέωρα και τη Λίμνη Πλαστήρα

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής και της αναγκαιότητας, μετά από δύο χρόνια αποχής από σχολικές εκδρομές και δραστηριότητες εκτός τάξης, οι μαθητές της Γ’ τάξης και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί Ερμιόνη Γρηγόρη, Κοτζοχάμπος Παναγιώτης, Σκλαβάκη Φανή και Μαριάννα Ν. Καλούδη, πραγματοποιήσαμε στις 12, 13 και 14 Μάη, εκπαιδευτική εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα. Το πρόγραμμα περιλάμβανε επίσκεψη στα Μετέωρα, στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας και μανιταριών, κυνήγι τρούφας με εκπαιδευμένο σκύλο και γεύμα τρουφομακαρονάδας μέσα στο δάσος, δραστηριότητες στη Λίμνη Πλαστήρα, επίσκεψη στο ορειβατικό καταφύγιο Αγράφων, επίσκεψη στην πόλη της Καρδίτσας, επίσκεψη στην πόλη των Τρικάλων, στο μουσείο Τσιτσάνη, στο Οθωμανικό τέμενος Οσμάν Σαχ και στο φρούριο των Τρικάλων. Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό:

Προσοχή! Απαγορεύεται αυστηρά η αναδημοσίευση φωτογραφιών σε άλλο έντυπο ή ηλεκτρονικό μέσο